Японська народна казка «Момотаро, або
Хлопчик-Персик». Відображення любові до праці, кмітливості, сміливості,
ставлення до природи.
Мета: розкрити зміст і головну
думку казки; удосконалювати навички виразного, вдумливого читання, переказу
фольклорних творів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати працелюбність
та доброту, шанобливе ставлення до культури інших народів.
Тип уроку. Урок обміну думками
Обладнання: зображення природи
Японії, народного одягу, захоплень людей
у картинках.
ХІД УРОКУ
Епіграф
«Читання – ось
найкраще навчання»
(народна мудрість)
(народна мудрість)
І. Створення ситуації успіху.
«Малюнкове вітання» - обрати смайлик уроку
Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні ми з вами помандруємо до Японії – чудової, прекрасної і
таємничої країни Сонця. Саме так її називають, і невипадково. Символом Японії
дуже давно стала хризантема. Її зображували на прапорі, на монетах, на одязі
імператорської родини… З нею пов’язане одне з найулюбленіших свят японців – Свято
хризантеми. Сама назва квітки –«кіку» - з японської перекладається як «сонце».
Японці з великою повагою, трепетом відносяться до природи. Коли цвітуть сакура
(вишня) та персик, влаштовують справжнє свято.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Робота над казкою
1.Виразне читання окремих уривків казки.
2. Бесіда по змісту казки:
- Чи сподобалась вам казка? Якщо так, то чим?
- Що фантастичного, чарівного ви помітили?
- Як дід і баба відносяться до Хлопчика-Персика?
- Чому Собака, Мавпа і Фазан допомагають герою
- Хто саме і як переміг чудовиськ?
- Що пообіцяли чудовиська за свої життя?
ІV. Закріплення знань, умінь та
навичок
-
Пригадайте, в яких ще казках поява героя є
фантастичною?
(«Дюймовочка», «Буратіно»,
«Снігуронька»)
-
Чим приваблюють нас ці герої? (Вони добрі, чуйні, працьовиті)
-
Назвіть прислів’я про ці чесноти.
V. Учнівський порадник (координація роботи учнів над проектом «Я -казкар»)
V. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.
Учитель. Відомий український письменник І.Франко, який цікавився фольклором
і ретельно його збирав, говорив про те, що фольклорні твори різних народів є
міжнародною мудрістю. А видатний чеський педагог Януш Коменський зазначав: «Вивчення
мудрості підносить і робить нас сильними й доброчесними.» Тож будьмо сильними,
сміливими і завжди творімо добро!
VІ .Домашнє завдання.
1. Дібрати
прислів’я та приказки про людські чесноти.
2. Прочитати китайську
народну казку «Пензлик Маляна».
Немає коментарів:
Дописати коментар